Karakter Yaratma

Kullanıcı avatarı
Calabresi
İletişim:
Mesajlar: 58
Kayıt: 05 Ağu 2018, 12:41

Karakter Yaratma

24 Oca 2019, 16:56

Karakter Yaratma Geliştirici: Calabresi
Durum: Aktif
Genel Bakış · Detaylar · Komutlar

Genel Bakış
İlk tasarımlarımızda karakter yaratma işleminin tamamen web üzerinden olmasını istiyorduk; ancak sonraki beyin fırtınalarımızda bu süreci oyun içerisine taşımaya, web üzerinden yalnızca hesap kayıt ve başvuru süreçlerini yürütmeye karar verdik.


Detaylar
Ekran görüntülerinden görebileceğiniz üzere, karakter yaratma süreci üç sekmeye ayrılmış durumda. İlk sekmede, karakterinizin kişisel ve temel özelliklerini ayarlayabiliyorsunuz. Karakterinizin adı, cinsiyeti, doğum tarihi, boyu, kilosu, göz rengi, anne ve baba uyruğu, etnik köken ve skin özellikleri ilk sekmeden ayarlanıyor. Ad, cinsiyet, doğum tarihi, skin, hatta kilo ve boy gibi özellikler diğer sunucularda görmüş olabileceğiniz seçenekler. Peki "göz rengi, anne ve baba uyruğu, etnik köken" ne işe yarıyor?

Resim
Göz rengi, Türkiye'deki ehliyet veya kimliklerde olmayan ancak ABD ehliyetlerinde ve bazı kimlik kartlarında bulunan bir özellik. Just üzerinde San Andreas'ı bir ABD eyaleti olarak kabul ettiğimizden, ehliyet ve diğer kimlikler üzerinde karakterinizin boyu ve göz rengi de bulunacak. Bunun dışındaki kullanım alanı tamamen rolsel.

Anne ve baba uyruğu, üçüncü sekmede ayarlanabilen "Yasal Durum" seçeneği ile alakalı. Eğer karakteriniz ABD vatandaşı değilse, oyuna başlama standartları vatandaş olan karakterlerden biraz farklı oluyor ve burada seçtiğiniz anne ve baba uyruğu bu durumda bir etken oluyor. Aynı zamanda daha sonradan karakteriniz vatandaş olmaya karar verirse, uyruk olarak seçtiğiniz ülkelerin oyun evreninde ABD ile ilişkileri temel alınarak başvurunuz işleniyor.

Etnik köken, hangi skinleri kullanabileceğinizi belirleyen ve "ten renginizi" sabitlemeye yarayan bir özellik. Etnik kökeninize göre bazı skinleri alabiliyor, bazılarını alamıyorsunuz.

Resim
İkinci sekme veya aşamada karakterinizin başlangıç özelliklerini ve yeteneklerini seçiyorsunuz. Karakterinize harcayabileceğiniz 30 özellik puanı ve seçebileceğiniz iki adet yetenek var. Burada seçtiğiniz yetenekler karakterinizin o iki yetenek ile sınırlı kalacağını göstermiyor; karakteriniz her zaman yeni yetenekler öğrenebilir ve geliştirebilir. Ancak; karakterinizi hangi alana yöneltecekseniz burada ilgili yetenekleri seçmeniz faydanıza olacaktır.

Yeri gelmişken bahsedelim; karakter özellikleriniz tamamen rolsel değil ve oyun içerisinde bazı durumlarda yerleri var. Örneğin zeka puanı yüksek karakterler daha hızlı yetenek geliştirirken, becerikliliği yüksek karakterler daha hızlı balık tutabilir veya hırsızlıkta bazı avantajlar elde edebilirler. Bu özelliklerin üst sınırı 135 özellik puanı, yani burada vereceğiniz puanlar tamamen bir başlangıç.

Resim
Üçüncü aşamada karakterinizin ABD içerisindeki yasal durumunu ve şehre nasıl geldiğini seçebiliyorsunuz.

Yasal durum, aynı zamanda polis ile karşılaştığınızda polisin size işlem uygulama yöntemini ve durumunu değiştiren bir özellik. Şu anda "Vatandaş", "Öğrenci Vizesi", "Yeşil Kart" ve "Kaçak Göçmen" olmak üzere dört farklı seçenek bulunuyor. Burada vatandaş dışında bir seçenek seçerseniz oyun içerisinde sonradan vatandaş olabilirsiniz; ancak bunun bir garantisi yok. Kaçak göçmenlerin her zaman risk durumları ve vatandaş dışındaki seçeneklerin suç işlediklerinde sınır dışı edilme tehlikeleri var.

Resim
Oyuna giriş yaptığınızda karşılaşacağınız karakter seçme ekranı bu şekilde. Bu ekrandan karakter seçip oyuna girebiliyor veya yeni karakter yaratabiliyorsunuz. Şu anlık bir karakter sınırı yok, ancak ileride değiştirebiliriz.

Komutlar
/mouse: Mouse imlecini kaybetmeniz durumunda tekrar ortaya çıkmasını sağlar.
Kullanıcı avatarı
Renard
Konum: Türkiye
Mesajlar: 13
Kayıt: 12 Ara 2018, 23:22

Re: Karakter Yaratma

01 Şub 2019, 17:57

Birden fazla karakterin aynı anda bulunması!

Kulağa imkansız geliyor, değil mi? Ancak Just Roleplay'da imkansız sadece bir kelimedir! Karakter yaratma ekranında yaptığımız geliştirmeyle birden fazla karakterin aynı anda bulunması, bağlanması ve oynaması hakkında duyurumuzu hemen şuradan inceleyebilirsiniz: tıkla.
join law

“Sistem Tanıtımları” sayfasına dön