Para kazanma konusunda;

Just Roleplay ekibi tarafından yapılan duyuruların ve bilgilendirmelerin bulunduğu bölüm.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Calabresi
Mesajlar: 65
Kayıt: 05 Ağu 2018, 12:41
İletişim:

Para kazanma konusunda;

Mesaj gönderen Calabresi » 18 Şub 2019, 10:56

Sunucuda nasıl para kazanılacağı konusunda aklınızda soru işaretleri oluştuğunun farkındayız. Just üzerinde diğer sunucularda görmüş olduğunuz checkpoint-git tarzında meslekler yok ve olmayacak da. Olan mesleklerin tamamı oyuncunun rolünü kullanarak para kazanması üzerine kurulmuş durumda.

Fark etmiş olabileceğiniz gibi oyunda bir saat geçirdiğinizde deneyim puanı kazanıyorsunuz ve bu deneyim puanı /gelisim komutu ile karakter özelliklerinize dağıtılabiliyor. Burada deneyim puanlarınızı harcayabileceğiniz bir şey daha var; 5 deneyim puanı karşılığında $1000 kazanabiliyorsunuz.

Bu şekilde kazanabileceğiniz paraların sınırlı olabileceğinin farkındayız. Bu sebepten dolayı ikinci el dükkanlarına envanterinizdeki eşyaları satmak için kullanabileceğiniz /esyasat komutu eklendi. Şehirde oluşabilecek bazı olaylar sonucunda “bulabileceğiniz” eşyaları ikinci el dükkanlarına getirip satabilirsiniz.

Bunun yanında, şimdilik yönetim ekibimizden bir kişi tarafından yönetilen kamyonculuk şirketini ilanlarda yakalayıp, işe girebilir ve kontrat tamamlayabilirsiniz. Ufak bir ipucu; $5000 biriktirdiğinizde kendi şirketinizi belediye binasına giderek kurabilir ve işveren olarak Just dünyasının kapitalist düzenine ayak uydurabilirsiniz.

Ayrıca bu gece gelecek olan güncellemede, bazı faktörlere göre (sadece oyunda kalarak değil!) saatlik olarak para kazanabilme ekliyoruz. Bu özellik aldığımız geri dönüşlere göre kalacak veya kaldırılacak.

Eğer bunların hiçbirini yapmak istemiyorsanız, yine bu gece tüm mekanların haftalık olarak maaş verecekleri çalışan alımına başlayacaklarını duymak hoşunuza gidebilir. Kim bilir, belki de sürekli gittiğiniz barın veya sokağınızın köşesindeki küçük marketin bir temizlikçiye ihtiyacı vardır... Bu mekanlardan kazanacağınız maaşın her cuma günü karakterlerinize verileceğini unutmayın.

Son olarak, Just üzerinde para kazanma şekillerinde yapacağımız herhangi bir değişiklik olmayacağını tekrardan hatırlatmak isteriz. Eğer diğer hiçbir oyuncuya bulaşmadan para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız veya istiyorsanız, bu sunucu size göre değil. Burada “sadece rol”sel yollardan para kazanıyorsunuz ve bu hep böyle kalacak. Biraz daha MMO tarzında para kazanmak isteyenler için şirketlere ve sistemlerine eklemeler sürekli yapılacak, ancak mantık asla kendi başınıza para kazanmanıza izin verecek şekilde değişmeyecek.

“Peki bu oyuncu sayısıyla bunu yapabilmek mümkün mü?” Evet, mümkün. Az ile başlayıp sağlam ve istikrar ile devam ettirmek ve yalnızca rol oyuncusuna hitap etmek istiyoruz. Diğer türlerde oyun zevki olan arkadaşlar için onlarca oyun ve sunucu mevcut, sayının role etkisi olmayacağını tekrar hatırlatmak isterim. Önemli olan sunucuya girdikten sonra bir, iki saat veya istediğiniz zaman çıktığınızda “role doymuş” olarak ayrılabilmeniz diye düşünüyoruz.

Sevgiler,
-Yönetim ekibi adına Calabresi

Cevapla