Gelecek, geldi!

Just Roleplay ekibi tarafından yapılan duyuruların ve bilgilendirmelerin bulunduğu bölüm.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Calabresi
Mesajlar: 65
Kayıt: 05 Ağu 2018, 12:41
İletişim:

Gelecek, geldi!

Mesaj gönderen Calabresi » 22 Nis 2019, 12:05

Selamlar.

Uzun süredir bir güncelleme gelmediğinin ve söz verdiğimiz 1.0.2 versiyonunun oldukça geciktiğinin farkındayız. SA-MP üzerinde hedeflediğimizin de altında bir aktiflik olduğu için son bir aydır çalışmalarımızı farklı alanlara kaydırmıştık ve diğer platformların denemelerini yapmaktaydık. Bu diğer platformları ve planlarımızı açıklamadan önce, SA-MP sunucusunun geleceği kısmını açıklığa kavuşturalım.

1.1 Güncellemesi

Bu sunucuyu "ne olursa olsun kapatmama" hedefi ile açmıştık ve hedefimiz değişmedi. Ne olursa olsun, aktiflik olsun veya olmasın Just Roleplay herhangi bir bakım modu, kilit vesaire gibi durumlar olmadan açık durmaya devam edecek ve sizlerle olacak. 1.0.2 versiyonunda getirmek istediğimiz değişiklikleri biraz daha erteleyerek 1.1 güncellemesi yapacağız. Bu güncelleme ekonomi ve eşya sistemini tamamen değiştirip bambaşka bir düzene oturtacağımız için oldukça büyük bir güncelleme olacak. Herhangi bir süre problemimiz olmadığı için versiyon üzerindeki çalışmalarımız -yavaş da olsa- devam ediyor.

Güncellemenin çıkış tarihi aktiflik durumunun değişmesiyle bazı özellikler ertelenerek erkene alınabilir, ancak şu anki durum sürdüğü taktirde sürenin herhangi bir anlamının olmadığını düşünüyorum.

Diğer platformlardaki etkinliklerimiz herhangi bir şekilde SA-MP sunucusu üzerinde olumsuz etki göstermeyecek.

RAGE Multiplayer

GTA V'in oyun motorunun olanakları, istemcilerinin geliştirilme tarzı ve çokluğuyla rol sunucularının yeni gözdesi olacağını herkes söylüyor ve biliyordu, ancak uzun bir süredir teknik olarak yeterli bir istemci veya altyapı mevcut değildi. Son 6 ay içerisinde RAGE Multiplayer hem tarzıyla, hem de kararlılığıyla bunların arasından sıyrıldı ve -bizce- yeterince stabil bir platform haline geldi.

Son 6 ay içerisinde bu alanda geliştirme çalışmalarında -RAGE Roleplay- bulunmuştum ve teknik kısmını yakından test etme fırsatım olmuştu. Rage Roleplay eski ekibinden de aldığımız destekle, Just Roleplay'i Türkçe bir rol sunucusu ile Rage Multiplayer platformuna genişletme adımlarını attık.

Oyunculardan gelen fikirlerin ve isteklerin doğrultusunda bir oyun modu hazırlayarak, kendi fikirlerimizi harmanlayıp herkesin mutlu olduğu bir deneyim sunmak istiyoruz. RAGE Multiplayer bizlere oldukça güçlü bir geliştirme altyapısı sağladığından ve gerçek anlamda bir sınırımız olmadığından Just Roleplay oyun modu özelliklerini olduğu gibi Rage Multiplayer'e aktarma şansımız da var.

Şu anda RAGE Multiplayer üzerinde alpha durumunda geliştirilmekte olan ve oldukça temel rol yapma imkanı sunan bir oyun modumuz mevcut ve yakın zamanda bir açık beta yapmayı planlıyoruz. Buradan alacağımız geri dönüşlerle, açık beta hiç kapanmadan geliştirmeye devam edebilir veya beta sonrasında bir sıfırlama yaparak tam sürüme geçebiliriz.

Ve Diğerleri?

Just Roleplay'i olabildiğince fazla platformda genişletmek ve topluluğu büyütmek istiyoruz. GTA dışındaki oyunların toplulukları konusunda fazla bir fikrimiz olmadığı için, bu genişlemeyi oldukça temkinli ve dikkatli gerçekleştirmek bizce şart. GTA serisi dışındaki oyunlarda rol sunucusu için en uygun aday Minecraft olduğundan, orada da denemelerimiz var ancak ilerleme RAGE Multiplayer sunucusu kadar hızlı olmayacak.

Belirttiğimiz alanlarda genişlemeyi sağlayabilmek için ekipte de genişlemeye ve büyümeye gitmemiz gerekecek. Bahsettiğim platformlarda aktif ve deneyimlere sahip kişileri Just Roleplay ekibine dahil etmeyi planlıyoruz, bunun duyurularını yapacağız. Ayrıca Just Roleplay websitesinde tek bir hesapla tüm platformlardaki karakterlerinize erişebilmenizi ve her platform için ayrı bir forum oluşturmaktansa, mevcut altyapının tüm platformlara hitap eder hale gelmesini istiyoruz. Bu kapsamda yapacağımız çalışmalar da yine buradan duyurulacak.

Tüm bu planlar için zaman çizelgemiz, sizlerin istekleri ve geri dönüşleri ile belirleniyor olacak. Bizlere en büyük katkıyı; Discord sunucusundan veya forumlardan önerilerinizi, fikir ve görüşlerinizi iletmeye devam ederek sağlayabilirsiniz.

Sevgilerle, bizi takipte kalın.
-Calabresi

Cevapla